Smart office

Magazin

PearsonLloyd az „Új típusú vezetés”-ről

A két londoni tervezőpartner újra és újra lenyűgözően demonstrálja, hogy miről is szól a kiváló minőségű ipari formatervezés, nevezetesen, hogy ügyesen átültetik a változó munka- és élethelyzeteket az új termékekre és használati koncepciókra. Céljuk, hogy eltávolodjanak a technoid esztétikától, és az irodát élénkebb és inspirálóbb hellyé alakítsák.

A Bene interjút készített Tom Lloyddal és Luke Pearsonnal az evolúciós folyamatról, melyben eljutottak az „új típusú munkakörnyezettől” az „új vezetői környezetig”.

Hogyan írná le a különbséget az irányítás és a vezetés között?

Luke Pearson: Számomra a vezetés inkább a kreatív útmutatásról szól, és az irányítás talán inkább a logisztikáról és a praktikumokról.

Tom Lloyd: Számomra a vezetés a napi üzletmenetet takarja. Ez a rutinokat, szokásokat és irányelveket követi; nagyrészt reaktív folyamat. A vezetés proaktív. Ez az a képesség, hogy a vezető reagáljon a válságra, tervezzen a jövőre nézve, legyen vállalkozó szellemű, inspiráljon, figyeljen a csapatára, motiváljon. Ez az, ami egy vállalkozást sikeressé tesz vagy kudarcra ítél.

Mit jelent az „új típusú vezetés” az Ön számára?

Luke Pearson: Azt hiszem, számomra az egyik különbség, hogy a vezetésben erőteljesebb az információáramlás igénye és az ötletek száma. Ez nem kisebbíti az irányítás szükségességét, de az zártabb folyamat és ezért, véleményem szerint szigorúbb is.

Tom Lloyd: Két válasz van erre a kérdésre. Az irányító típusú vezetők szükségletei sok tekintetben generációk óta nem változtak. Napjaik során keveredik a privát koncentrált munka a különböző típusú interakciókkal – ügyfelekkel, vezetőtársakkal és kollégákkal. Még mindig annyi időre és helyre van szükségük, amennyi csak lehetséges, hogy meg tudják tervezni a feladataik elvégzését, kezelni tudják stressz-szintjüket, kreatívan gondolkodhassanak és a jövőbe láthassanak. Még mindig a legjobb minőségű környezetre vágynak. Ugyanakkor a szervezetek egyre kevésbé hierarchikusak. A szervezetek térbeli elrendezése lebomlik. Az egyszemélyes magániroda lassan eltűnik. Az új típusú vezetők egyre nyitottabbak, együttműködőbbek és demokratikusabbak. Egyre többen a fiatalok közé tartoznak. Az új típusú vezetők is igénylik a gondoskodást és figyelmet, nekik is még mindig szükségük van a magánéletre, a minőségre, valamint a stressz és a túlterhelés kezelésére.

Hogyan vezetik a csapatukat / cégüket?

Luke Pearson: A tervező stúdió működtetésének folyamata összetett: a folyamat vezérelt tények furcsa kombinációban keverednek az intuícióval. Lehet, hogy így zavarosnak tűnik a folyamat, de  létfontosságú, hogy mindig hallgassuk meg mások véleményét.

Tom Lloyd: A PearsonLloyd egy 15-20 fős kisvállalkozás. Mi egyrészről nagyon intimek és informálisak vagyunk, ugyanakkor szükségünk van meghatározott folyamatokra és eljárásokra is, hogy a legjobbat hozzuk ki magunkból és munkatársainkból. Keményen dolgozunk, de remélhetőleg élvezzük is. Amikor új csapattagokat veszünk fel, olyan embereket keresünk, akik szenvedélyesek és kíváncsiak. Azt akarjuk, hogy az emberek PearsonLloydossá nőjenek, tanuljanak és fejlődjenek, próbálják ki magukat, és maximalizálják a bennük rejlő tehetséget. Bátorítjuk a tanulást, és megértjük, hogy egy tehetségekből álló  csapat vagyunk. Mindenkinek meg kell találnia a helyét a stúdióban, hogy kihozhassa képességeiből a maximumot.

Milyen lesz a jövő vezetője?

Luke Pearson: Remélem, hogy egyre intelligensebb és együttműködőbb. Habár az együttműködésen alapuló munkafolyamatok nem szüntetik meg a jó vezetők által hozott nagyszerű döntések szükségességét. Véleményem szerint az együttműködés a jó döntések előmozdítója.

Tom Lloyd: A világ egyre gyorsabb ütemben változik; a munka világa is. Semmi sem tűnik statikusnak vagy stabilnak. Senki és semmilyen üzlet nem lehet immunis erre a változásra. A jövőbeli vezetők azok lesznek, akik reagálni tudnak ezekre a változásokra. A vezetés ma már több generációs ügy. A baby boomerek, akik még mindig dolgoznak, most társvezetők az X, az Y és hamarosan a Z generációval is. Mindegyiknek különböző képességei, ambíciói és nézetei vannak egymáshoz képest. Ami mégis összeköt mindenkit az az, hogy az üzlet mindenekelőtt megköveteli, hogy a legtöbbet hozzák ki magukból az emberek, és hogy vállalkozói szemlélettel gondolkodjanak.

Milyen kihívásokkal kell manapság a vezetőknek szembenézniük?

Luke Pearson: Azt hiszem, a döntéshozatal sebessége megnőtt a gyakoribb kommunikáció miatt. Az embereknek, úgy vélem, még mindig szükségük van gondolkodási időre ahhoz, hogy intelligens döntéseket hozzanak.

Az interjú a Bene Office Magazinban jelent meg.

Tetszett? Ossza meg másokkal is!