Manapság a VUCA betűszót elkezdtük lecserélni a BANI-ra. Miért? Mert a változások még inkább felerősödtek és a világunk megértése még nehezebbé vált. Ami korábban változékony volt, az megbízhatatlanná, törékennyé vált – innen a „B”, azaz Brittle. Az emberek már nem pusztán bizonytalannak érzik magukat, hanem kifejezetten aggódnak, szoronganak. Az egyik válsághelyzet még véget sem ér, már jön a következő, a multikrízis azt okozza, hogy nincs időnk megpihenni mentálisan. Ez hozta az „A” betűt, az „Anxious” szóból. A dolgok már nem pusztán bonyolultak és összetettek, hanem mondhatni nem-lineáris logikai rendszerek szerint működnek. Meg is érkeztünk az „N”-hez, a „Non-linear”-hoz. Végül, ami pedig korábban többértelműnek tűnt, az mára már teljességgel érthetetlenné, azaz „Incomprehensible”-lé vált. Innen az „I” a betűszavunk végén.
Hogyan reagálnak az emberek általában a pszichésen erős kihívásokra? Vannak társaink, akik nem tudják nyomon követni a változásokat, így feladják a tervezést, és csak reagálnak a történésekre. Másokat annyira megvisel a bizonytalanság, hogy leblokkolnak nem tesznek semmit félve a következményektől. Megint mások annyira a környezet komplexitására fókuszálnak, hogy mindenre próbálnak reagálni, és elaprózzák a figyelmüket és az erőforrásaikat. Csak néhányan vagyunk képesek megfelelően kezelni a helyzetet, megküzdeni a körülményekkel, sőt elérni, hogy akaratunkkal befolyásoljuk a környezetünket a számunkra és a csapatunk számára pozitív irányba.
Komoly kihívás tudatosnak lenni a hétköznapi helyzetekben. Cikkünk első részében ránéztünk, hogy színekkel hogyan enyhíthetjük ezt a borongós képet, hogyan vihetünk nyugtató, feltöltő, megtartó árnyalatokat a képünkbe. A trend, vagy törekvés, amely idén az irodákban és otthonainkban is érvényesül, az egyértelműen az, hogy ellensúlyozzuk a külvilág bizonytalanságát. Nem csoda, hiszen ahhoz, hogy kiegyensúlyozottak, hatékonyak és inspiráltak lehessünk fontosnak tartjuk, hogy magunkat biztonságban érezzük a mindennapok során.
A színek után térjünk át a bútorokra. A Bay Chair szék kiválóan illik ebbe a koncepcióba, hiszen azt az érzést kelti, mintha egy csendes, ölelő, megnyugtató öbölben ülnénk és ringatóznánk akár a táj szépségének látványában, akár a tengervízben. Ráadásul nem kell ehhez messzire utaznunk, mert a Bay Chair ezt az érzést hozza el a munkakörnyezetünkbe. A szék organikusan áramló vonalai emocionális dizájnt körvonalaznak: lágyság, stílus egy kis emberi érintéssel. A tervezők azt célozták meg, hogy a szék barátságos, ívelt formái ellensúlyozzák a szigorú irodai geometriát.
Nézzétek meg Ti is, próbáljátok ki és tapasztaljátok meg mennyit tud hozzáadni a mindennapjainkhoz. Nézd meg ezt a szuper széket: https://smart-office.hu/bay-chair/ ! Nektek is létrehozni az ideális munkakörnyezetet. https://smart-office.hu/kapcsolat